Unul dintre cei mai vechi angajați în administrația publică arădeană a plecat dintre noi. Alexandru Cherecheș a lucrat în ultimele trei decenii în Primăria municipiului Arad, la Prefectură, pentru a fi apoi angajatul Consiliului Județean Arad. Colegii săi de la CJA au dat vestea tristă pe pagina de Facebook a instituției:
„Cu imensă tristețe anunțăm trecerea în neființă, mult prea devreme, a colegului nostru Cherecheș Alexandru. Un…

SURSA