Anul acesta s-au împlinit 18 ani de când fosta comună Pecica a devenit oraș. „Majoratul” a fost tema de bază a programului de manifestări organizate de autoritățile locale pecicane sub genericul Zilelor Orașului. Au fost zile pline de semnificații, fie că a fost vorba despre manifestări culturale, lansări de carte sau spectaculoase concerte în aer liber care i-au încântat pe localnici. Farmecul sărbătorii orașului a fost dublat de…

SURSA