Pompierii arădeni au reușit să salveze două animale cu probleme, luni seara. O pisică a rămas blocată pe un acoperiș de unde nu a mai reușit să coboare și un câine a căzut într-o fântână. Ambele animale au fost salvate de pompieri după ce stăpânii lor au apelat numărul unic de urgență 112.

„În jurul orei 22:00, prin apel la 112, o doamna ne solicita ajutorul pentru a-i salva pisicuța care se cățărare pe acoperișul unei…

SURSA