România este încă pe sistemul dosar cu șină, digitalizarea fiind departe de noi. Dintre proiectele de digitalizare finalizate, cu aplicare în sectorul public din România, un total de doar 5% sunt folosite în realitate și continuă să fie dezvoltate și să beneficieze de servicii de mentenanță.

Conform unei analize OVES Enterprise, companie românească de dezvoltare de software, înființată, în 2015, la Cluj-Napoca, procedura greoaie,…

SURSA