În orașul Pecica au avut loc astăzi o serie de manifestări dedicate atât Zilei Eroilor cât și marii sărbători creștine a Înălțării Domnului.
„Creștinii ortodocși și greco-catolici sărbătoresc astăzi Înălțarea Domnului, cunoscută în popor și sub denumirea de Ispas. Am luat parte la liturghiile festive oficiate cu această ocazie la Biserica Ortodoxă Română Sfântul Apostol Andrei…

SURSA