Peste 700 de persoane de la Apple și-au pierdut recent locurile de muncă, potrivit celui mai recent raport WARN publicat de Departamentul de Dezvoltare a Forței de Muncă din California (EDD).

Majoritatea persoanelor care au fost concediate au lucrat la birourile Apple din Santa Clara, dintre acestea, 371 provin de la locația companiei care se ocupa în principal de proiectul de vehicule electrice, acum defunct.

În conformitate cu legea…

SURSA