La aproximativ un deceniu după primul iPhone lansat în iunie 2007, Apple a decis să intre ”în rând cu lumea” și să aducă pe piață un iPhone Dual SIM. Nu vorbeam însă de un smartphone cu suport pentru două cartele fizice nano-SIM, ca la toți ceilalți producători din piață, ci de un mix de SIM și eSIM. Între timp, lucrurile s-au mai simplificat.

iPhone-urile Dual SIM au fost introduse de Apple relativ recent în istoria lor…

SURSA