Unirea Slobozia a câștigat cu 1-0 meciul cu CS Mioveni, astfel că și-a asigurat, matematic, prezența în primul eșalon din sezonul următor, pentru prima oară în istoria clubului.

Ialomițenii au profitat și de faptul că următoarele două clasate, CSC Șelimbăr și Corvinul Hunedoara, nu au drept de promovare în primul eșalon, astfel că lupta ”încinsă” pentru al doilea loc direct promovabil se va…

SURSA