Știți ce făceam eu marțea trecută, în timp ce Dan și băieții trudeau cu drag și spor la birou? Mă plimbam prin Delta Argeșului, cu ochelarii de soare pe moacă și cu adidașii în mână. Dar să nu credeți c-am fugit de nebun de la serviciu; nu, nu. Am plecat alături de Xiaomi și câțiva colegi din presă într-o nebunie de călătorie cu caiacele pe apele deltei. Și cu un tonaj mai mare decât poa’ să ducă mama caiacului, m-am…

SURSA