În orașul Pecica au avut loc astăzi o serie de manifestări dedicate atât Zilei Eroilor cât și marii sărbători creștine a Înălțării Domnului.
„Creștinii ortodocși și greco-catolici sărbătoresc astăzi Înălțarea Domnului, cunoscută în popor și sub denumirea de Ispas. Am luat parte la liturghiile festive oficiate cu această ocazie la Biserica Ortodoxă Română Sfântul Apostol Andrei…





