După mai multe insistențe și cereri ale conducătorilor și antrenorilor din Liga 1, sezonul 2022-2023 va beneficia de arbitraj video. Primarul Bucureștiului, Nicușor Dan (52 ani), a anunțat pe contul oficial de Facebook că primul meci de pe Arena Națională, FCSB – U Cluj, de pe 17 iulie, LVIE TEXT pe www.sport.ro, va avea la dispoziție sistemul VAR.





