Dinamo a retrogradat după “dubla” din barajul cu “U” Cluj, iar cei mai importanți jucători din lot și-au făcut bagajele și au plecat la alte echipe din Liga 1 sau din străinătate. Clubul a primit licența și va putea evoluat în Liga 2, în sezonul următor, după prima retrogradare din istorie, dar traversează o perioadă de austeritate bugetară.

Totuși, în mercato din această vară, “câinii” i-au adus pe Neluț…

SURSA