Cu lacrimi în ochi, tehnicianul și-a exprimat mulțumirea pentru că noua sa echipă a obținut cele trei puncte importante, atingând astfel obiectivul propus pentru această partidă.
Pîrvu: “Îi respect pe cei de pe Petrolul”
Cu toate acestea, a transmis un mesaj de fair-play către conducerea și suporterii Petrolului, exprimându-și respectul față de fostul său club și încrederea că acesta va reuși…





