Umiliți de Corvinu Hunedoara în Cupa României, scor 0-4, ardelenii au început în forță meciul din Giulești, marcând de patru ori până la pauză.

Bîrligea cu o “triplă” și Manea cu un gol venit la capătul unei faze de toată frumusețea care l-a avut ca protagonist pe Otele, au fost marcatorii primei reprize.

Rezultatul înregistrat pe tabelă la finalul primelor 45 de minute i-a făcut pe fanii…

SURSA